You are here

Technical Support

Technical support (2)

Name Surname Phone Email
Martin Crhán +420 266 052 717 crhan@fzu.cz
Stanislav Habr +420 266 052 617 habr@fzu.cz

Technická podpora vybavení

Drátová řezačka Charmilles FI240 SLP

Elektroerozivní drátová řezačka zastupuje nekonvenční metodu obrábění založenou na principu odebírání materiálu vlivem elektrických výbojů mezi obrobkem a drátem v prostředí kapalného dielektrika. Hlavní výhody spočívají v tom, že lze obrábět i velmi tvrdé materiály. Mezi nástrojem a obrobkem nepůsobí žádné mechanické síly a lze dosahovat vysoké přesnosti s výbornou kvalitou povrchu. Použití je vhodné pro tvarově složité součásti, matrice, vzorky, přesné otvory, držáky.

CNC obráběcí centrum Fanuc Robodrill

Vysokoobrátkové obráběcí centrum je založené na principu odebírání třísek v soustavě stroj, obrobek, nástroj s využitím číslicově řízeného systému Fanuc. Stroj vyniká výbornou tuhostí a přesností vřetena. Na základě těchto parametrů, lze dosahovat obrábění velice přesných součástí.  Mikro otvory velikosti od 0,05mm, tvarově složité kapsy, kopírování, gravírování.

Soustruh SV18Ra

Tento soustruh patří do kategorie takzvaného konvenčního způsobu obrábění rotačních součástí. Výhodou tohoto stroje je výborná flexibilita a rozsah použitelných operací. Na stroji se dají obrábět vnitřní i vnější válcové tvary, vrtat, zapichovat, obrábět závity, vystružovat, zahlubovat atd. Typické součásti, které se mohou vyrábět na tomto stroji jsou: Příruby, trubky, čepy, rotační vzorky pro tahové zkoušky, šrouby.

Nástrojařská frézka FN20

Frézka pro konvenční třískové obrábění klasické konstrukce s důrazem na přesnost. Lze na tomto stroji frézovat rozsáhlou škálu technologických operací, jako jsou například: frézování, vrtání, vystružování, frézování drážek, frézování závitů, frézování ozubených kol atd. Lze na tomto stroji vyrábět kusovou výrobu nejčastěji: držáků, vodítek, forem.

Rovinná bruska na plocho PROTH

Bruska pro konvenční broušení rovinných ploch ve velice přesné planparalelní toleranci. Využití je především na broušení přídavku po tepelném zpracování ale také na broušení vzorků, nástrojů, přípravků.

Copyright © 2015 OFM AV ČR, v. v. i.